Půjčky v Česku poskytuje mnoho firem, pokud však vyžadujete rychlost a také poskytnutí přes SMS, bude okruh firem z kterých můžete vybírat, trochu užší. Avšak zbývá vám jich dost na to, abyste si mohli vybírat. Pro neznalého zájemce o finanční půjčku může být výběr obtížný nejistý a možná i stresující. Budete si vybírat firmu podle toho jestli nemá nějaké negativní recenze? A nebo se budete ptát na diskuzních fórech, u přátel a spolupracovníků jestli nevědí kde by se daly levně půjčit peníze?

Pomocí internetového prohledávače jímž je například Bing.cz si zadáte frázi, u které očekáváte, že se objeví na internetové stránce dané půjčkové firmy – například SMS půjčka. Následně je možná dobré si otevřít třeba 6 takových půjčkových firem a následně jejich nabídku porovnávat. Když se řekne rychlá SMS půjčka, znamená to často, že požadavek na půjčení peněz může být zaslán z telefonního čísla, které má daná půjčková firma evidované ve své databázi zákazníků. Každý taková půjčka je poskytnuta velmi rychle a bez zdlouhavého ověřování totožnosti. Prvotní půjčení peněz však může trvat o něco déle, jelikož firma potřebuje vědět komu půjčuje peníze – tedy ověření totožnosti. Nikdo by si určitě nepřál aby bylo půjčeno na jeho jméno a adresu někomu cizímu.

Jak přesně funguje proces poskytnutí finanční půjčky se dozvíte na internetové prezentaci (www stránce) konkrétního poskytovatele půjček, např. HomeCredit a nebo Express Credit. U Express Creditu jde opravdu o SMS půjčky kdežto HomeCredit nabízí spíše půjčky na poštu a spotřebitelské úvěry na nákup vybavení domácnosti apod.. Zkušenosti Homecredit a Express Credit můžete dohledat opět pomocí zmíněných prohledávačů internetu (Bing a Seznam.cz). Pokud souhlasíte s obchodními podmínkami firmy a smlouvou o půjčce, můžete si takovou nebankovní SMS půjčku vzít. Rozhodnutí je na Vás, vy jste spotřebitel a můžete si zajistit půjčku, která bude vyhovovat a sedět nejlépe vám.